Fizjoterapeuta Dominik Blaut

Z wykształcenia jestem fizjoterapeutą. Ukończyłem studia licencjackie na kierunku fizjoterapia. Tytuł magistra zdobyłem kontynuując naukę  na kierunku Odnowa biologiczna i zarządzanie w placówkach medycznych. W trakcie studiów rozpocząłem naukę jako technik masażysta.


Mam osiemnastoletnie doświadczenie w swoim zawodzie. Przez ten okres pracowałem w pszczyńskiej przychodni Trauma-Dent, gdzie usprawniałem pacjentów ze schorzeniami narządu ruchu.

Pracowałem również w Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno- Wychowawczym w Piasku. Zajmowałem się tam rehabilitacją dzieci w wieku od 3 do 25 lat z porażeniem mózgowym i zaburzeniami ruchu. W ośrodku spędziłem 11 lat prowadząc z dziećmi intensywną fizjoterapię.

Cały czas poszerzam swoją wiedzę i umiejętności. Fizjoterapia to nie tylko moja praca, ale również pasja. Ogromną satysfakcją jest dla mnie zadowolenie pacjenta z poprawy swojego stanu zdrowia czy też przywrócenie mu sprawności.

Obecnie, poprzez liczne kursy i szkolenia, najwięcej czasu poświęcam na rozwijanie swojej wiedzy na temat powięzi i możliwości zlikwidowania ich dystorsji w naszym organizmie, które mogą powodować różne dolegliwości bólowe.

Jako jeden z niewielu fizjoterapeutów posiadam w gabinecie dwa rodzaje fali uderzeniowej- skupioną i radialną. W 2017 roku zacząłem się szkolić w terapii Indiba i ciągle rozwijam tę technikę w swoim gabinecie.